TIP NA TRADING: ELEKTROVAYA

trading, informácie, tipy, analýzy, obchodovanie naživo a iné
JUGGLER
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

TIP NA TRADING: ELEKTROVAYA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ELEKTROVAYA

( OTCQB: EFLVF, alebo EFL Toronto burza, alebo 4EV Xetra ) , cena dnes 0,60 USD je malá kanadská firma, ktorá vyvíja a vyrába pokročilé lítium-iónové batérie s polovodičovým povlakom, ktoré sa používajú v elektrických osobných a nákladných vozidlách, autobusoch a úžitkových vozidlách.

Spoločnosť sa na tento obrovský trh s elektrickými vozidlami zameriava dvoma spôsobmi. Na svojej platforme Infinity už generuje príjmy poskytovaním lítium-iónových batérií globálnym partnerom (Toyota (NYSE:TM), Walmart (NYSE:WMT) atď.)
V rámci platformy Solid-State vyvíjajú polovodičové batérie s ešte vyššou hustotou energie a ďalšími vylepšeniami. Prvé výsledky testov boli sľubné a na túto novú technológiu si podali patenty. Zhrnutie týchto dvoch batériových platforiem a prvé výsledky testov, ktoré ukazujú životnosť jednej z ich nových polovodičových batérií, sú uvedené nižšie.

Od vstupu na trh úžitkových vozidiel v roku 2017 ich tržby rástli rýchlym tempom (2,3 mil. dolárov v roku 2017 na 14,5 mil. dolárov v roku 2020, 11,6 mil. USD v roku 2021..ale v roku 2022 čakajú 27 mil.) a očakáva sa, že tento trend sa bude zrýchľovať.

EFLVF v decembri 2020 úspešne získala strategickú dohodu so spoločnosťou Raymond (súčasť Toyoty, najväčšieho výrobcu elektrických vysokozdvižných vozíkov v Severnej Amerike). Získali tiež objednávky od ďalších spoločností s významnými postaveniami (napr. Walmart, CAT a Home Depot). Niektoré elektronické vysokozdvižné vozíky poháňané technológiou EFLVF sú zobrazené nižšie v sklade spoločnosti Walmart spolu so vzorkou ich zákazníkov.

Spoločnosť EFLVF vyvinula inovatívnu batériu, ktorá kombinuje jedinečný keramický kompozitný materiál separátora článkov spolu s patentovanými elektrolytmi a ďalšími komponentmi, aby vyvinula najbezpečnejšie lítium-iónové batérie na báze NMC v odvetví. Pokročilý systém riadenia batérie je umiestnený v robustnej mechanickej konštrukcii, ktorá chráni vnútorné lítium-iónové články. Patentovaná technológia povrchovej úpravy v pevnom stave zvyšuje výkon a energetickú hustotu lítium-iónovej batérie. Ich batéria dosahuje najvyššiu životnosť cyklov v odvetví lítium-iónových článkov na báze NMC.

Keďže EFLVF je spoločnosť v počiatočnom štádiu, je ťažké odhadnúť hodnotu pomocou DCF alebo porovnateľného ocenenia. Vzhľadom na to, že sa očakáva, že trh s batériami pre elektromobily dosiahne 84 miliárd USD, získanie 1 % trhu (840 miliónov USD ročných tržieb) odôvodní trhovú kapitalizáciu vo výške 1,4 miliardy USD (pri použití mediánu cena/predaj v sektore 1,65x). Trhová kapitalizácia 1,4 miliardy USD by predstavovala 15-násobný nárast oproti súčasnej trhovej kapitalizácii (90 miliónov USD).

Spoločnosť EFLVF v novembri 2020 dokončila bezpečnostnú certifikáciu UL2580 pre svoj produktový rad a teraz má v zozname 25 modelov. Tieto batérie majú najvyššiu kapacitu a rýchlosť nabíjania/vybíjania zo všetkých batérií uvedených na zozname UL2580. Batérie sa testujú na energetickú hustotu (kapacitu), hustotu výkonu (rýchlosť nabíjania/vybíjania), životnosť cyklu (životnosť) a bezpečnosť (nebezpečenstvo požiaru). Okrem vysokej energetickej a výkonovej hustoty je pozoruhodný aj robustný výkon v oblasti životnosti cyklu, ktorý je obzvlášť cenný pre úžitkové vozidlá, ktoré sú v prevádzke dlhý čas každý deň. Výsledky nezávislého testovania životnosti sú uvedené nižšie.
Prílohy
EFLVF.png
Napísať odpoveď